Žilina - TJM B, muži

7. 9. 2009
Druhé utkání na půdě soupeře a druhá drtivá porážka.
Kdo neviděl, neuvěří konečnému výsledku.
Druhé utkání na půdě soupeře a druhá drtivá porážka. Přitom mužstvo nastoupilo ve velmi silné sestavě, na levém beku nastoupil Martin Strnadel, čímž se měla obranná řada posílit.
Zápas začal poměrně opatrně z obou stran, my jsme táhli většinu akcí pohříchu po naší levé straně velmi nekvalitního hřiště. Hra byla vyrovnaná, domácí zahrozili několika centry právě zprava, ale naši hráči, i když jednou se štěstím, nebezpečí odvrátili. V 17.minutě měl velmi dobrou příležitost ke vstřelení své další branky Jiří Mička, ale jeho slabou ránu brankář domácích kryl. Další povedenou střelu na domácí branku vyslal v 33.min. Jeník Pítr a tentýž hráč měl na kopačce branku ve 45.min., ale nedal. Přesto celý první poločas byla hra vyrovnaná, domácí se opírali především o důrazné napadání a dlouhé míče za naši obranu a přestože v 28.min. vstřelili branku, rozhodčí ji správně, pro předchozí hraní rukou, neuznal. My jsme většinu míčů hráli přes Petra Vybírala, bohužel, jen po levé straně.

Ani začátek druhé půle nenasvědčoval tomu, že bychom měli utrpět tak těžkou porážku. Ale v 54.min. po zbytečné ztrátě míče na půli hřiště, přišel brejk domácích a po zmatku v naší obraně jsme poprvé inkasovali - 1:0. Pak se zranil gólman  Geryk a do branky musel Filip Lacina, který do té doby předváděl velmi dobrý výkon. Při standardní situaci jsme nepokryli hráče domácích, který lehce přehlavičkoval vše co mu stálo v cestě a bylo 2:0. A tím pádem bylo taky po nás. Ani rychlé dvojnásobné střídání nepomohlo, naši kupili chybu za chybou, třetí branku jsme dostali po akci domácích ze středu hřiště, čtvrtou po chybě Strnadla s Macháněm a pátou po nepřesné přihrávce Pítra - 5:0.

Utkání jsme dohráli v naprosté křeči a i když jsme i za velmi nepříznivého stavu měli nějaké pohledné akce, gól jsme dát nedokázali. Opět jsme doplatili na slabou fyzickou kondici a na nezodpovědnost zejména v obranné činnosti. Bez tréninku se nedá hrát ani čtvrtá třída, a to si většina hráčů z týmu vůbec neuvědomuje. Zřejmě tak musí dojít k radikálním zásahům do týmu.

TJ Žilina vs. TJ Mořkov "B" 5:0 (0:0)
Sestava: Geryk (60.Kučera J.) - Kučera A., Berousek R., Macháň L., Strnadel M. - Lacina F., Vybíral P., Černoch P.(72.Horák J.), Mička R.(55.Czernek M.) - Mička J., Pítr J.