Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení podzimní části OP mužů 2009/2010

9. 11. 2009

TJ Mořkov, oddíl kopané – muži

Hodnocení podzimní části OP mužů, ročník 2009/2010

ObrazekPo celkem uspokojivé letní přípravě začal nový ročník třemi výhrami v řadě (Rybí, Velké Albrechtice, Trojanovice I.), po kterých přišlo rozčarování v podobě pěti porážek-doma vysoce se Spálovem, rovněž doma těsně s Kunínem, venku debakl v Kopřivnici, doma se Skotnicí a venku těsně se Sedlnicí. Vysvobození ze špatných výkonů mělo přijít po vydřené domácí remíze s lídrem tabulky TJ NJ B, kdy jsme sahali i po třech bodech. Ale následný prohraný domácí zápas se Štramberkem nás opět vrátil tvrdě na zem a do hodně hlubokých pater tabulky. Naštěstí jsme dokázali uhrát povinné tři body doma s Tískem  a venku si celkem snadno poradili se Zbyslavicemi. Těchto šest bodů nás dostalo na osmé místo s možností posunutí se o nějakou příčku po zvládnutí zápasu v Jeseníku. Ten ale i přes velkou snahu skončil naší porážkou a nakonec pro nás skončil podzim na devátém místě se šestnácti body a s pasivním skóre 30:36 za pět vyhraných, jeden remízový a sedm prohraných zápasů. Z těchto zápasů můžeme vyzdvihnout vybojované body s TJ NJ B a v Trojanovicích. Naopak moc mrzí hlavně domácí porážky se Spálovem, Skotnicí a Štramberkem, které jsme před domácím publikem prohráli způsobem a bezbarvým výkonem,  jakým  se v zápasech a už vůbec ne doma prezentovat nemůžeme. Samostatnou kapitolou byla ostudná porážka v Kopřivnici. Kromě malého nasazení v těchto zápasech byla hlavní příčinou porážek velká absence hráčů základu, ať už to bylo z důvodu zranění nebo zaměstnání, se kterou jsme se nedokázali vypořádat a špatná obranná hra celého týmu o čemž vypovídá i samotné skóre.

ObrazekPozitivem podzimu bylo naskočení mladých hráčů do sestavy. Svůj první půlrok si velice slušně mezi muži odkopal na pozici obránce Janíček a do svého zranění i Erle. Zapojili se i současní dorostenci Pop M., Galia a brankář Bendík. Všichni si zasluhují pochvalu za předvedené výkony a to hlavně v závěru soutěže, kdy naskakovali do základních sestav. Ukázali, že se s nimi musí v mužích počítat pravidelněji a ostatní hráči v týmu tak budou cítit kvalitní konkurenci. Svoje první minuty si odehrál i Macháč Milan, který je dalším příslibem do budoucna našeho fotbalu.

Tréninková účast klesla během podzimní hlavní části z 11 hráčů v létě na 8,5 hráče na trénink. Odtrénováno bylo celkem 17 tréninkových jednotek. Solidní účast měli Vodolán, Horák J., Kučera P. se čtrnácti tréninky a Hasalík P. se třinácti. Nejlepším střelcem je se dvanácti brankami kapitán Kocián M.

ObrazekCelkově nebyl podzim 2009 z naší strany moc vydařeným půlrokem. Získali jsme podprůměrný počet bodů a nesplnili tak předsevzetí ze začátku soutěže být do šestého místa. Nezbývá než se kvalitně připravit v zimě a na jaře vylepšit postavení v tabulce. Hlavním úkolem bude zlepšení obranné činnosti celého týmu a případné posílení obranných řad pokud k tomu bude příležitost a možnosti. A hlavně záleží na tom, abychom vydrželi pohromadě, vyhýbaly se nám absence a zranění hlavně u klíčových hráčů, protože to je alfa a omega našich výsledků. Situací, které jsme v tomto duchu museli na podzim řešit bylo abnormálně hodně.