Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení jara 2009 a celého ročníku 2008/2009, dorost

1. 7. 2009
Na jaře se dorosti o první místo připravili sami. 5 červených karet mluví za vše.
ObrazekZ podzimní části jsme měli náskok dvou bodů před Jeseníkem, za sebou celkem slušnou zimní přípravu a ve svých řadách posilu z Kunína, Martina Nguyena. Hned první zápas jsme vyhráli na Starém Jičíně a vypadalo to velice dobře. Bohužel v dalších třech zápasech (Tísek, Bystré, Jeseník) jsme získali jen jeden bod a taky ztratili po dlouhé době domácí neporazitelnost. V tabulce jsme se bodově vyrovnali s ostatními týmy a podzimní první místo se nám vzdalovalo. Následující dva zápasy (Příbor, Suchdol) jsme ,,povinně,, vyhráli a přišel velký kolaps ve Studénce, kde jsme nedokázali uhrát ani bod a opět se tabulkou trochu propadli, protože ostatní týmy kolem nás bodovaly. První místo bylo už jen bojem Bystrého a Jeseníku a nám zbýval jen boj o druhé při zaváhaní právě Bystrého ve zbývajících zápasech. Jeseník už měl v té době na nás dostatečně nahráno. Závěr jara byl z naší strany parádní. Postupně jsme vysoko porazili Tichou, ve skvělém z naší strany venku Stachovice a vše korunovali opět vysokou výhrou nad poslední Sedlnicí.
Zápas s Trojanovicemi I. byl odehrán už na podzim a Vlčovice se během jara odhlásily ze soutěže a anulovaly se všechny výsledky s nimi.

Výsledky celého fotbalového ročníku 2008/2009 nakonec stačily na druhé místo v okresním přeboru, do kterého jsme v loni postoupili a i když je to určitě úspěch, dalo se udělat víc, hlavně k účasti na tréninku byl laxní a ostatní, kteří se opravdu snažili, opět museli v zápasech zabrat i za ty netrénované a to nás v těžkých zápasech stálo body. Bohužel dalším nešvarem byly červené karty a následné stopky, které nám nadělaly obrovské problémy, protože kádr byl početně tak akorát. Bylo jich celkem pět a nejhorší je na tom to, že čtyři byly za urážky a kecání rozhodčímu a jen jedna za faul. Hlavně červené karty na jaře nás stály body v těch nejdůležitějších zápasech.

Do mužů odcházejí Janíček, Erle, Kučera a Kunc. Ze žáků za nás nastupovali: Pop O. a Kuba O. Během roku samovolně odešli Bella, Kostolanský, kteří by i tak končili a Rýc, který má možnost se v létě opět zapojit k týmu, pokud bude mít zájem.

Statistika fotbalového ročníku 2008/2009, která nelze vyčíst s tabulky:
-střelci: 1.Erle 19g., 2.Pop M. 13g., 3.Macháč 10g., 4.Janíček 9g., 5.Galia 6g., 6.Hajný 3g., 7.Kutňák,Rýc,Nguyen,Kučera - všichni 2g., 8.Kuba,Kostolanský,Pop O. - všichni 1g.
Celkem tedy 71 branek ve 23 zápasech = 3 vstřelené branky na zápas. Čísla nesouhlasí s oficiální tabulkou. Jsou tam započítány i vstřelené branky proti Vlčovicím, které byly anulovány po jejich odstoupení a branky z úvodního zápasu v Sedlnicích, který byl v náš neprospěch kontumován. Hráči tyto branky vstřelili, tak je mají započítány.
-tréninková účast: celkem bylo během roku 2008/2009 89 událostí (tréninky+přípravné zápasy,mistráky nezapočítávány), 1.Pop M. 81 událostí - 91%, 2.Macháč 75-84%, 3.Erle 68-76%, 4.Bendík 66-74%, 5.Kučera 61-69%, 6.Galia 59-66%, 7. Černoch 56-63%, 8.Hajný a Kunz 46-52%, 9.Kutňák 40-45%, další mají účast velice nízkou, za zmínku stojí stoprocentní účast Popa M. během jara
-bodové hodnocení hráčů (nejužitečnější hráč): jedná se o subjektivní bodování jednotlivých hráčů a nemusí se shodovat s názory ostatních: Podzim: 1.Pop M., Jaro: 1.Nguyen M, Za celý rok: 1.Pop M. Další místa nejsou uvedena, aby nevznikla nevraživá diskuze mezi hráči.
-odehrané zápasy: všech 23 i s Vlčovicemi: Pop M., Erle, Galia, 22 zápasů: Macháč, 21 zápasů: Bendík.

Děkujeme všem hráčům za předváděnou hru a radost, kterou dávali na naši soutěž početným fandícím divákům. I jim patří dík.