Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJM vs. FK Tatran Turzovka, zimní turnaj 2010

8. 3. 2010

V boji o první místo v tabulce byla úspěšnější Turzovka.
Na druhou porážku v přípravě to v prvním poločase nevypadalo. Soupeř nás sice několikrát ohrozil hlavně po pravé straně nahrávkami za obranu a přesnou kombinací, ale nedokázal své akce přesně zakončit. Nám se vyskytla možnost skórování po napadání rozehrávky a zisku míče, ale místo okamžitého zakončení do odkryté branky jsme volili další rozehrávku, ze které byl pouze nevyužitý roh. A když ani slovenští hráči nedokázali po závaru dopravit míč do naší sítě, skončil celkem nezajímavý první poločas bez branek.

Ten druhý byl na branky bohatší, ale většina z nich padla bohužel do naší sítě. Nejprve se zranil při jednom nebezpečném útoku Turzovky při vyběhnutí a střetu s protihráčem brankář Plešek, který sice potom pokračoval dále, ale na jeho dalším výkonu byly znát následky střetu. První branku jsme inkasovali v 61. minutě jak jinak než z rohu po hlavičce a míči odraženém od našeho hráče. Další padla o dvě minuty později. Náš brankář neudržel střelu a míč skončil za jeho zády. Poté raději střídal, protože bolesti hlavy mu dále nedovolovaly pokračovat ve hře. Do branky se postavil hráč Strnadel. I za těchto okolností se nám podařilo snížit po trestném kopu Popa M. zprava a hlavičce Kociána M. Naději na vyrovnání utnul soupeř dorážkou po střele ze strany, kterou náš provizorní brankář neudržel v náručí. To běžela 69. minuta. V 79. jsme odmítli možnost snížení z pokutového kopu za nedovolené zastavení Kociána M. Sám postižený hráč kopnul penaltu hodně špatně. Několik chvil nato přišla po střele čtvrtá a poslední branka v naší síti a skóre se uzavřelo.

Soupeř byl dnes lepší než my a přehrál nás. Jeho zkušení hráči hráli fotbal s nasazením a s chutí, což se o většině našich hráčů hlavně ve druhém poločase říct nedá. Druhý poločas byl z naší strany bez šťávy a bez chuti poprat se o výsledek. Sice tři ze čtyř obdržených branek branek byly ovlivněny zraněním našeho brakáře, ale ani to nemůže být omluva za náš slabý výkon. Nemusíme z toho dělat velkou vědu a přehnaně se trápit, ale každý hráč se musí sám sebe zeptat, jestli v tomto zápase udělal vše, co bylo v jeho silách. A stejně tak noc před zápasem. Vyjímkou je výkon hráčů Popa M. a Mičky J., kteří jediní v zápase nevyhořeli a svým výkonem nezklamali.

 TJ Mořkov vs. FK Tatran Turzovka 1:4 (0:0)

Branka: Kocián M.

Hráli: Plešek, Galia, Ksiažek, Macíček, Pobořil, Mička Zd., Mička J., Strnadel P., Pop M., Kocián J., Kocián M., Horák Zd., Horák J., Kučera P., Hasalík