Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Ženklava - TJM, muži-pohár OFS NJ

10. 8. 2009
Muži povinnost v Ženklavě splnili.
Pohárové utkání se pro nás nezačalo vyvíjet dobře. Nejprve jsme neproměnili v první minutě slibnou šanci a v páté sudí neodpískal jasný penaltový faul na Kociána J. Naše snažení přibrzdila branka v osmé minutě, kdy po míči za obranu vstřelil soupeř první branku. Vyrovnání přišlo ve čtrnácté minutě z kopačky Mičky J. tečovanou střelou po našem rohu a odraženém míči. Minutu na to ale Ženklava po našem špatném odkopu prostřelila brankáře a vedla. Za minutu bylo zase srovnáno. Nejprve nevyužil svoji šanci Vodolán po zpětné nahrávce Kociána M. zprava, ale z následné akce dohrával Erle do sítě míč vypadlý brankáři domácích. Ve třicáté minutě jsme se poprvé ujali vedení. Odražený míč z trestného kopu Hasalíka vrátil před branku Pobořil a Mička J. dal svoji druhou branku v zápase. Za dalších pět minut jsme zvýšili na 4:2 po rohu Popa M. Hlavou se nemýlil Kocián M. Účet prvního poločasu uzavřel střelou z cca 25 metrů navrátilec po zranění Horák Z.

Ve druhém poločase dostali šanci i hráči z lavičky a už jsme do toho zápasu nedávali tolik sil. Přesto bylo vidět několik pěkných akcí z naší strany. Ukázková byla ta, po které padl náš poslední šestý gól v 55 minutě. Pop M. vyslal doprava Erleho, ten po krátkém zatáhnutí poslal míč před branku a z první ho uklidil do sítě Vodolán. Věkový průměr aktérů této akce byl kolem 18 let. Domácí  ještě snížili v 69 minutě, když využili naši rozháranou hru druhého poločasu.

Povinnost jsme splnili. Branky jsme obdrželi po chybném postavení naší obrany v situacích, které brankám předcházely. Hráči v obraně jsou ale natolik zkušení, že se určitě těchto chyb v mistrovském utkání vyvarují. Záloha i s mladíky na rozehrávce šlapala a dokonce jsme nepálili šance tolik jako v minulých zápasech. Výsledek utkání nemůžeme přeceňovat, přece jen soupeř hraje o dvě soutěže níže a prověří nás až první zápas soutěže v neděli.

TJ ŽENKLAVA - TJ MOŘKOV 3:6 (2:5)
Branky: 2x Mička J., Erle V., Kocián M., Horák Z., Vodolán R.

Sestava: Vereš V. - Horáz Z.(Galia M.), Hasalík P., Mička J. - Pobořil M., Pop M., Vodolán R.(Kučera J.), Strnadel P.(Kučera P.) - Erle V., Kocián J., Kocián M.