Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Zbyslavice - TJM, muži

25. 5. 2009
Změny v sestavě pomohly k velmi cennému vítězství.
Do souboje s tabulkově silným soupeřem jsme šli s tím, že zisk bodu by byl v současné situaci uspokojující. V sestavě byly provedeny určité změny, které nás k tomuto bodu měly dovést. Do útoku se vysunul kapitán Kocián M. a na levou zálohu se vrátil Strnadel P., který ale musel po 16.minutách kvůli zdravotním potížím střídat. Hasalík se posunul na pravý kraj obrany a na středního obránce byl postaven Černoch P. (Kula). Dozadu na pozici druhého středního obránce byl zatažen Mička J.. Zbytek sestavy byl nezměněn.
Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a dostávali se nákopy převážně na Kociána M. za obranu soupeře a do šestnáctky, k trestným kopům a rohům. Zbyslavice se také několikrát dostaly k naší brance, ale obrana a výborně chytající Rýdel jim skórovat nedovolila. Domácí se snažili hrát ve čtyřech obráncích v lajně a chtěli nás vystavovat do ofsajdů. Moc se jim to nedařilo o čemž svědčí několik brejkových akcí, bohužel nezakončených gólem. V prvním poločase to byl Kocián J., který šel dvakrát sám na brankáře pokaždé po přihrávce svého bratra. Naštěstí to jednou vyšlo a ve 39.minutě jsme se ujali vedení 0:1.
Do druhého poločasu nebyl důvod cokoli měnit. Jen hráči byli upozornění na zbytečné kecání rozhodčímu, proto, abychom zápas dohráli v jedenácti a neměli problémy se sestavou v dalších zápasech. Hned v první minutě jsme se dostali do obrovské šance, kterou ale Kocián M. po vysunutí Kociánem J. neproměnil. I další naše vyložené šance neskončili během druhé části hry gólem a postupně se v gólovkách ocitli Kocián M. - ještě 2x, Kučera P., Mička J., Kocián J. Domácí nás začali tlačit a snažili se o vyrovnání. Nakopávali míče do vápna a dvakrát za druhý poločas vážně zahrozili. Poprvé jejich útočník vystřihl parádní nůžky a trefil břevno a podruhé trestný kop vytěsnil krásným zákrokem Rýdel. Ubránili jsme se a v 90.minutě byl na taktické střídání místo Kuby Kociána poslán brankář Bendík, který byl připraven do hry. Ten po jednom z odkopů Mičky J. a po souboji s obráncem a brankářem, který ustál, dokopával míč do prázdné branky a zvýšil na 0:2.
Zápas to nebyl moc pěkný na pohled, ale splnil nad očekávání to co jsme chtěli. Obrana minimálně chybovala a když, byl tam dobře chytající brankář, záloha nepropouštěla akce soupeře a útok si vytvářel spoustu brankových příležitostí a i když produktivita byla nízká dvě branky nakonec stačily. Zisk tří bodů nám už snad dá klid do dalších zápasů, aby i diváci doma se měli na co dívat.

TJ Zbyslavice vs. TJ Mořkov 0:2 (0:1)
24.min. - ŽK Kocián M.
29.min. - ŽK Vodolán R.
38.min. - 0:1 Kocián J.
92.min. - 0:2 Bendík R.

Na utkání přijelo do hodně vzdálených Zbyslavic kolem 15 diváků.