Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Příbor - TJM, dorost

10. 5. 2009
Dorostenci na škváře porazili Příbor 3:0.
ObrazekPovinné tři body se nerodily lehce. Zápas jsme sice ovládli a domácí se nedostávali kromě dvou rohů a dvou trochu nebezpečných průniků  před naši branku, ale opět nás trápilo neproměňování šancí.
První poločas začal naším tlakem, který mohl zakončit brankou Erle po samostatném nájezdu na brankáře po vysunutí Janíčkem. Bohužel nedal. I nadále jsme útočili a snažili se o častou střelbu. Bohužel byla někdy uspěchaná a hráči netrefovali branku ani ji těmito střelami neohrozili. Několikrát jsme obléhali pokutové území domácích, ale ze závarů nedokázali skorovat. Domácí v té době kopali dva rohy a více se k naší brance během prvního poločasu s nebezpečnými akcemi nedostali. Po jednom z mnoha našich centrů do šestnáctky se dokázal prosadit hlavou Janíček, ale jeho hlavičku vyrazil brankář na břevno. Těsně před koncem poločasu si naskočil na roh Nguyena Janíček a konečně dostal míč hlavou do branky.
Ve druhém poločasu se domácí nezmohli vůbec na nic a tak jsme se trápili jen sami se sebou a s přesnou koncovkou. Postupně své loženky nedali Macháč a dvakrát Erle. Nakonec přišlo uklidnění od Galii, který prudký centr Janíčka usměrnil placírkou do sítě. Třetí branku přidal těsně před koncem zápasu trápící se Erle. Zakončil pohlednou akci, kdy Pop M. vyslal po zemi do strany Janíčka, ten z první odcentroval a Erle hlavou nedal brankáři šanci.
Na škvárovém, ale rovném terénu jsme získali tři body proti soupeři, který nebyl nepřijemný svým herním projevem, jen se projevoval častými vulgaritami a stěžováním se na cokoli. Rozhodčí to toleroval a hlavně naši hráči se nenechali vyprovokovat. Konečně, i díky slabému soupeři, se začaly objevovat kombinace, na které jsme byli zvyklí. Nebylo to jen slabým soupeřem ale hlavně rovným hřištěm, kde se hráči tolik nebáli přihrávek stím, že ji pokazí nebo jim míč poskočí. Z domácího hřiště se stala nejen pro dorostence hrbolatá louka, která umožňuje hrát jen nakopávanou s náhodnými útoky, tak jak ji hrají ostatní v naši souteži. Bohužel.

TJ Příbor vs. TJ Mořkov 0:3 (0:1)
Branky: 44.min. Janíček Tomáš
             61.min. Galia Marek
             87.min. Erle Vojtěch

Sestava:
Bendík R. - Kutňák T.(62.Pop O.), Kunc M., Kučera A., Kuba O. - Macháč M., Nguyen M.(84.Hajný J.), Pop M., Erle V. - Janíček T., Galia M