Jdi na obsah Jdi na menu

TJM B - AFC Veřovice B, muži

15. 9. 2009
Derby skončilo dělbou bodů.
S novou stoperskou dvojicí a s navrátivším se gólmanem po zranění jsme zahájili zápas s naběhaným soupeřem docela slušně. Od začátku jsme si díky přesným přihrávkám po celé šíři hřiště a dobrém pohybu bez míče vytvořili stálý tlak, který však důrazní, ale slušní hosté stačili eliminovat. Sami přitom ve hře dopředu moc nebezpeční nebyli, snad jen několik náznaků po levé straně. Ani my jsme si nevytvořili žádnou stoprocentní šanci ke vstřelení branky.

Teprve druhý poločas přinesl koření fotbalu - góly. V 50.minutě došlo k souboji v naší šestnáctce, hostující útočník upadl, ale penalta se nepískala. O minutu později došlo ke stejné situaci na druhé straně, tentokrát byl evidentně faulovaný Kučera P. a následnou penaltu s přehledem proměnil Segeťa - 1:0. Od tohoto okamžiku hosté zvýšili důraz, přidali na pohybu a výsledkem byla jejich mírná převaha. Přesto si však kromě nastřeleného břevna, nevytvořili nic, co by stálo za zmínku. Naši hráli zodpovědně v obraně a snažili se přes velmi dobře hrajícího Jeníka Pítra zakládat protiútoky. Jeden takový vyšel v 65.minutě, kdy Pítr nádherně uvolnil R.Mičku a ten tváří v tvář výtečnému gólmanovi hostí nezaváhal - 2:0. Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že zápas bude mít tak dramatickou koncovku. Jenže...v 78.min. jsme poněkud zaspali na naší levé straně, hosté toho využili a křižný centr před naši bránu uklidili lehce do sítě - 2:1. V 84.min. po nepřesném výkopu Rýdla a naší hrubici ve středu obrany proměnil hostující hráč své sólo - 2:2. A to ještě nebylo všechno. V 90.min. po dlouhatánském výkopu brankáře veřovic se útočník hostí řítil na našeho brankáře, lehce ho přehodil a jásal nad vstřelenou brankou. Ovšem ta pro domnělý ofsajd nebyla uznána. Naštěstí.

Výsledek je pro nás možná krutý, ale takový je fotbal. Téměř 80.minut jsme předváděli solidní výkon, podepřený bojovností, pohybem, nasazením. Hráčům nelze nic vytknout, přesto to k vítězství nestačilo. A v příštím kole jedem do N.Horky a tam bude těžké bodovat.

TJ Mořkov "B" vs. AFC Veřovice "B" 2:2 (0:0)
Branky: Segeťa J.(pen.), Mička R.

Sestava: Rýdel Vl. - Černoch P., Berousek R., Mička J., Segeťa J.(81.Černý D.) - Czernek M., Vybíral P., Kunc J., Kučera P. - Mička R.(75.Kučera A.), Pítr J.