Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJM - TJ Kunín, muži

15. 9. 2009
Muži prohráli podruhé za sebou a spadli na paté místo.
ObrazekPoprvé v letošní sezóně jsme doma nezačali náporem a šancemi, ale byl to Kunín s řadou zkušených hráčů, který určoval tempo hry. Nově přeskládaná obrana si ještě nezvykla na nové posty a někteří hráči soupeře bývali až trestuhodně neobsazení. To se ukázalo i u první branky Kunína v 18.minutě. Míč už poněkolikáté v této sezóně prošel bez odkopnutí nebo odehrání na levou stranu naší šestnáctky kam si zaběhl hostující hráč. Ten měl dostatek času i prostoru pro kvalitní přízemní přihrávku pod sebe. Tu dopravil lehce do sítě další neobsazený kunínský útočník. V této chvíli bylo v naší šestnáctce šest mořkovským hráčů a další dva byli na její hranici. I přesto se špatným obsazováním a komunikací mezi našimi hráči nepovedlo gólu zabránit. Dalších deset až patnáct minut jsme se hledali a soupeř nás přehrával. Nakonec jsem začali makat i my a dokázali si před koncem poločasu vytvořit dvě gólové šance, které jsme neproměnili.

V druhém jsme výrazně přidali na bojovnosti a snažili se o vyrovnání. Hráči moc chtěli, ale vázla jakákoli kombinace ve středu hřiště a dopředu jsme se dostávali jen dlouhými nákopy na dobře obsazené útočníky. Naše hra se změnila ve stereotyp nakopávaných míčů a situacím, které soupeř s menšími obtížemi díky kvalitním hlavičkářům vzadu odvracel a zastavoval. K vyrovnání se náš tým dostal až v 69.min., kdy po ruce soupeře v šestnáctce proměnil pokutový kop Hasalík. Chvíli se hrálo více na polovině hostů, ale ti brzy hru vyrovnali a opět využívali z naší strany hluchého středu hřiště k našemu přečíslování a následným šancím a standartním situacím. V 85.minutě přišla krásná branka Kunína. Hráč po zisku míče sám nikým neatakován postupoval s míčem středem až na úroveň našeho velkého vápna a krásnou střelou dostal hosty do vedení. Vrhli jsme všechny síly do útoku, ale na víc než na velkou šanci v posledních sekundách utkání po prodlouženém autu Strnadla to nestačilo.

V zápase rozhodla větší zkušenost kunínských, kteří nás přehrávali po zemi a hlavně v prvním poločase se prezentovali tvrdou, ale férovou hrou, která některým naším nezkušeným hráčům dělala veliké problémy. Hosté také brzy přečetli a zastavovali naše útoky založené na nakopávaných míčích a tím nás vlastně moc nepouštěli do hry. Kdo náš tým zná i z jeho vývojem, tak vidí, žel byl proveden v důsledku chybějících hráčů velký zásah do sestavy a bude chvíli trvat než si to sedne nebo se chybějící hráči vrátí. To ale není omluvou pro náš špatný výkon hlavně v prvním poločase tohoto utkání. Mladíci se vyzkoušeli, že nahradit hráče základu je sice těžké, ale doufáme, že na sobě budou dále pracovat, protože fotbalový talent a schopnosti na to rozhodně mají. Špatnou zprávou je zranění jednoho z nich Erleho, který si poranil koleno v posledních minutách a bude chvíli mimo hru. Je to další zásah do už tak oslabeného kádru, který se budeme snažit vyřešit v dalším utkání v Kopřivnici.

TJ Mořkov vs. TJ Kunín 1:2 (0:1)
Branky: Hasalík P.(pen.)

Sestava: Vereš - Hasalík, Macíček R., Janíček, Pobořil - Strnadel P., Kocián J., Vodolán R., Horák J.(72.Galia M.) - Kocián M., Erle V.(Kučera A.)

Připraveni byli: Kučera J., Kučera P., Pop M.

Za B tým v sobotu hráli: Czernek, Kučera P., Kučera A.