Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJM - TJ Jeseník n/O, dorost

4. 5. 2009
Důležitý zápas dorosti nezvládli a tím také skončila jedna dlouhá série.
ObrazekDůležitý zápas o horní místa tabulky jsme začali dobře a soupeře, který evidentně nikam nespěchal (ani nemusel), zatlačili na několik minut na jeho polovinu. Nic jsme z toho ale nevytěžili, protože naše hra končila před velkým vápnem soupeře nebo v rukavicích dobře chytajícího brankáře. Jeseník se začal více tlačit do útoku a hra se postupem času vyrovnala. Za zmínku stojí perfektně kopnutý přímák soupeře, který nemémě skvěle vytáhl Bendík na roh. Těsně před poločasem jsme se dočkali vedoucí branky, kdy po nevydařeném zakončení Macháče dopravil do sítě lobem Hajný.
Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná hra bez zajímavějších momentů. Po necelé čtvrthodině hosté po nastřeleném břevnu dostali odražený míč do sítě a vyrovnali. Pokračovala více nakopávaná než kopaná a hra na náhodu. Snažili jsme se o vedoucí branku, ale přihrávky do šestnáctky byly nepřesné a ke střelám z větší vzdálenosti jsme se vůbec nedostali. Soupeř nás za to potrestal v 70.minutě střelou z přímého kopu, která prošla mezi hráči až do branky. Moc jsme chtěli aspoň vyrovnat, ale projevila se po dlouhé době únava hráčů, kteří musejí táhnout důležité zápasy bez možnosti střídání a musejí nastupovat i s lehkými zraněními a nemocemi. Prostě to už nešlo a soupeř se odvezl včechny body.
Zápas ukázal, že ani kádr čtrnácti hráčů plus dva žáci nemusí na mistrovská utkání stačit. Když se k tomu přidají zranění během prvních zápasů jara a necitlivá vyloučení, nemůžeme se výsledkům moc divit. Nejsou to výmluvy, takový je fotbal. Jen by to mělo být známo, aby si někdo nemyslel, že snad něco vypouštíme. Zápas s Jeseníkem ukázal na další nedostatky a to, že nedokážeme střílet ze středních vzdáleností a nevypracujeme si žádnou standartní situaci v blízkosti branky. Soupeř nebyl lepší jen střílel a z toho padly obě branky. A to stačí. Dorostencům skončila rok a půl trvající série domácích zápasů, ve kterých ztratili pouhé čtyři body za dvě remízy. Dál se budeme snažit vyhrávat a makat ve všech zbývajících zápasech.

TJ Mořkov vs. TJ Jeseník n/O 1:2 (1:0)
Branka 40.min. Hajný Jiří

Sestava:
Bendík R. - Kutňák T., Janíček T., Kučera A., Kuba O. - Černoch R., Galia M., Pop M., Hajný J. - Erle V., Macháč M.
Připraven byl ještě Pop O.