TJ Starý Jičín - TJM

12. 4. 2009
Dorostenci si v prvním utkání sezony poradili se Starým Jičínem.

Obrazek

První poločas jsme měli po několika minutách pod kontrolou, dobře hrála obrana a soupeř se prakticky nedostal kromě nákopů do blízkosti branky k zakončení a střele. Jaloví jsme byli i my a nedokázali využít územní převahu a chyby v obraně soupeře. naše akce končily předčasně v autech nebo zbytečným nákopem. Obě naše branky byly trochu náhodné a upracované po velkých chybách soupeřovy obrany, ale to k fotbalu patří.
Druhý poločas začali domácí mírným tlakem, ale nedostali se blíže k brance, aby ji ohrozili. Opět ani jedna střela na naši branku, jen nákopy jistá náruč našeho brankáře nebo vypíchnutí míče rychlými obránci. Směrem dopředu to ale bylo i od nás trápení a množství autů a ztrát míče po špatném zpracování, šavlích, atd. nebral konce. Několikrát jsme vystřelili a několikrát se dostali těsně před branku soupeře, ale to už nebylo dáno dát gol. Zatímco v prvním poločase to byl trochu fotbal z naší strany, v tom druhém to bylo jen o bojovnosti a fotbal byl z obou stran špatný, více vyrovnaný a pochvalu zaslouží jen několik málo akcí.
Celkově je samozřejmě spokojenost. Vítezství v prvním zápase jara s nulou na hřišti tabulkově silného soupeře, který nám jako jediný dokázal sebrat doma za jeden a půl roku dva body za remízu (1:1), je plus a dobré vykročení. Ale do fotbálku jaký se hrál v přípravě tomu hodně scházelo. Na druhou stranu víme, že lépe hrát umíme a zkusíme to ukázat na dalším, domácím zápase s Tískem. Utkání s přehledem řídil pan Lakomý a na place měl klid.

Jak šli minuty:
7.min. - První naše střela na branku, M.Pop střílí ze "16" do brankáře
37.min. - !0:1!.... Po autu Kutňáka zleva a prodloužení míče hlavou Macháče do vápna se k míči dostal Erle a z blízky zakončil.
40.min. - Další, už druhý zkažený roh zprava - kopnuto za branku.
44.min. - !0:2!.... Opět po autu obránce Kutňáka se k míči dostal na hranici šestnáctky Nguyen, vystřelil, jeho ránu brankář pouze vyrazil před sebe a Macháč pohodlně skoroval do odkryté branky.
75.min. - Ojedinělá chyba Galii na polovině, dva hráči soupeře šli sami na branku, ale Galia se sprintem přes polovinu hřiště vrátil a stačil utočníkovi míč vykopnout.
76.min. - Jediný drzý průnik do vápna, Janíček napálil balon z úhlu do brankáře.

TJ Starý Jičín - TJ Mořkov 0:2 (0:2)

branky: Erle Vojtěch