Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vel. Albrechtice - TJM A, muži

7. 4. 2010

''Soupeř měl v tomto zápase prostě více šťávy".
První mistrovské utkání se pro nás nezačalo vyvíjet dobře. Hned ve druhé minutě zápasu se po nedorozumění v naší obraně dostal v bezprostřední blízkosti k míči domácí útočník a bez problémů dostal soupeře do vedení. Ještě chvíli trvalo, než jsme se vymanili z útoků a nákopů míčů domácích, ale ani potom jsme se nedokázali dostávat až na několik výjimek před branku v zimě posílených Albrechtic. Za zmínku stojí akce prvního poločasu, ve které si vyměnil míč Mička J. se Strnadlem, ale  po náběhu na centr zakončil volejem nad branku. Ostatní naše útoky končily nepřesnými přihrávkami před hranicí šestnáctky nebo byly sraženy na rohy, ze kterých jsme nedokázali nic vytěžit. Soupeř se před naši branku dostával hlavně po své pravé straně, ale se zakončením na tom byl podobně jako my.

Hned ve třetí minutě druhého poločasu jsme dokázali vyrovnat po střel Kociána M. Aut Strnadla prodloužil Mička Z., a střelci nabil míč ke skórování Kunc T. Bohužel další dvě minuty nato si domácí hráč zpracoval přihrávku na prsa, nikým neatakován se otočil a prostřelil brankáře Vereše. V tomto období zápasu se nám nedařila kombinace ani prosté nákopy na naše útočníky za obranu soupeře. Nedokázali jsme míč dostat dopředu a přicházely další šance domácích. Krásnou a tvrdou střelu z úhlu po doraženém míči i další dvě vypracované tutovky zlikvidoval výbornými zákroky brankář Vereš. Posledních patnáct minut byla cítit naše snaha o vyrovnání, ale skórovat se nám nepodařilo ani ze hry ani po trestných kopech z dobrých vzdálenosti. Velké Albrechtice si v samotném závěru zkušenou hrou pohlídaly jednogólový náskok a všechny body.


V zápase byla z naší strany hlavně v úvodu cítit určitá nervozita hlavně u mladých hráčů, která se promítala do chyb a jejich výkonu i celého týmu. Hráči se nedokázali uvolnit a hrát to na co mají. Samozřejmě k tomu přispěla i rychlá branka, kterou jsme inkasovali. Bude ještě chvíli trvat, než si zvyknou na těžké zápasy o body v mužské kategorii a budou moci uplatňovat nabyté zkušenosti, protože ostatní předpoklady pro hru v základní sestavě určitě mají. Šanci budou jednoznačně dostávat dál, i když není vyloučena nějaká drobná úprava rozestavení.

Jinak zápas nepřinesl pohlednou hru ani z jedné strany. Spoustu osobních soubojů, vysokých míčů a častých autů. Domácí byli agresivnější v napadání a v osobních soubojích než my a i v útočné fázi toho předvedli o trochu více. Měli v tomto zápase prostě více „šťávy“ . I proto si získané body zaslouží.

      Vel. Albrechtice vs. TJ Mořkov 2:1 (1:0)

Branka: 48. Kocián M.

ŽK: 24. Janíček T., 60. Ksiažek O.

Sestava: Vereš - Galia(74.Hasalík), Ksiažek, Mička J., Janíček - Strnadel P.(67.Macíček), Kocián J., Mička Zd., Pop M. - Kocián M., Kunc T.