Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valašské Meziříčí B vs. TJM, přátelské utkání

22. 3. 2010

Poslední přípravné utkání před sezónou jsme prohráli.
 Proti lídrovi I.B třídy jsme začali zbytečně ustrašeně a nechali jsme domácí až moc hrát kombinovat a dostávat se často před naši branku hlavně po akcích z pravé strany a následnými centry na vysoké útočníky. Naše hra byla na začátku zápasu i díky absenci dvou klíčových hráčů Mičků Zdeny a Jana hlavně o bránění středu hřiště, kde Valmez tvořil a kde jsme nestačili pokrývat nabíhající hráče. Po kombinaci a uvolnění na hranici šestnáctky jsme inkasovali i první branku už v 9. minutě. Střelu odraženou od tyče dopravili domácí bez problémů za záda už bezmocného Vereše. Poté se začaly i z naší strany objevovat nahrávky ne jen nakopávání a odkopy a dostávali jsme se více na polovinu soupeře a do blízkosti jeho branky. Ve dvanácté minutě uvolnil nádherně z otočky Kocián M. útočníka Kunce T., jeho střela byla vyražená před Kociána J., ten ji dopravil do sítě a vyrovnal. I nadále byla hra více v režii domácích, ale ta naše už nebyla tak bojácná a hlavně naši mladí se více osmělili. Přesto jsme ještě inkasovali druhou branku po úniku po pravé straně a přihrávce pod sebe, kterou do sítě zasunul nekrytý hráč. Během prvního poločasu se blýskl několika zákroky Vereš a nedovolil tak výraznější vedení domácích. V závěru měl ještě šanci Kocián J., ale svoji druhou branku v zápase po zpracování na hruď nedokonalým volejem z dobré pozice odmítnul.

Druhý poločas začal hrou převážně na naší polovině. Snažili jsem se hlavně o to neinkasovat, což se s přispěním několika výborných zákroků brankáře Pleška, tvrdší hře našich obránců a i díky špatné mušce soupeře dařilo. Začali jsme více hrát a objevovaly se pěkné akce, které bohužel neskončili v brance Valmezu i když po gólovém zakončení přímo volaly. Nejvýraznější akce měl Kunc Tomáš z pravé strany. Jednou poslal míč z voleje vysoko nad a podruhé nedokázal obstřelit brankáře z vyložené šance. Další měl Janíček po odraženém míči a střele do odkryté branky, která byla tečovaná na roh. Tři možnosti na střelu ze slibné vzdálenosti prováhal Pop M. Paradoxně jsme mohli v závěru utkání nejen vyrovnat, ale při troše štěstí dát i vedoucí branku a potrestat tak údržbovou hru soupeře. Nepovedlo se a tak skončil výsledek zaslouženým vítězstvím domácích.

Valmez B byl určitě nejlepším naším soupeřem během letošních zimních měsíců. Na perfektním place jsme vyloženě nepropadli a velkým pozitivem je, že jsme dokázali kondičně zvládat pouze s jedním střídáním tempo zápasu i když někdy to u naší branky vřelo. V závěru zápasu se našly síly dokonce k tlaku, který nebyl z mnoha možností využit na aspoň vyrovnávací branku. Škoda, že se musel Kocián M. zasunout při neúčasti obou středových hráčů Mičků do zálohy. Mohli jsme být v útoku ještě nebezpečnější a udržet tam více míčů, díky kterým by si i obrana více odpočinula. Byla to dobrá příprava před začátkem jara a hráči si dokázali, že množství tréninků a zápasů prospělo hlavně jejich kondici. Herně se to taky bude s přibývajícími kvalitnějšími podmínkami zlepšovat.

Valašské Meziříčí "B" - TJ Mořkov 2:1 (2:1)

Branka: Kocián Jakub

Hráli: Vereš, Plešek, Galia, Janíček, Ksiažek, Macíček, Hasalík, Horák J., Pop M., Kocián M., Strnadel P., Kocián J., Kunc

Připraveni byli: Horák Zd., Kučera P.