Jdi na obsah Jdi na menu

Zbyslavice - TJM A, muži

2. 11. 2009

Muži vezou ze Zbyslavic cenné tři body.
Zápas u vždy nepříjemného soupeře začal pro nás překvapivě lehce. Už v páté minutě vyrazil Segeťův trestný kop brankář na břevno a v sedmé jsme vedli zásluhou Kociána J., který zúročil prodloužení Kociána M. po nahrávce Horáka J. Následovaly minuty, v kterých jsme ovládali hru a měli několik možností skórovat. V největších šancích většinou po nakopnutých míčích za obranu se ocitli postupně Kocián M., který nevyužil brejku a Strnadel P. , který trefil těsně vedle po přihrávce Vodolána zprava. Domácí měli také dvě solidní šance skórovat, ale jejich střely šly mimo. Dost našich nadějně rozjetých akcí zastavil praporek pomezního. Obrana Zbyslavic byla v tomto sehraná a vystavovala nás do ofsajdu. Zvýšení našeho vedení přišlo ve 42. minutě Strnadlem P. Míč putoval hlavičkou od Kociána J. na našeho kapitána, ten dával míč po zatažení pod sebe na Vodolána. Tomu se ještě nepodařilo po podklouznutí zakončit, ale míč se naštěstí dostal ke Strnadlovi a po jeho střele skončil v síti.

Povedl se nám i nástup do druhého poločasu. Hned v jeho první minutě se po rozehrávce prosadil Segeťa. Zpracoval si vysoký míč, ustál souboj na hranici šestnáctky, podél gólmana zakončil a korunoval tak svůj výborný výkon. Domácí se nemohli dostat ze své poloviny a kupili chyby. Využili jsme je v 55. minutě po autu Horáka, přihrávce Kociána J. a zakončení Kociána M. a o deset minut později, kdy se na branku domácích vydal středem Mička J., před branku ideálně nahrál  Vodolánovi, který neměl se zakončením žádný problém.  I několik našich dalších super šancí volalo po brance. Polevili jsme ve hře a zbytečně inkasovali v 69. minutě. Obránci se nechali v šestnáctce obkličkovat na pětníku a hráč Zbyslavic snížil. Za sedm minut už to bylo 2:5. Roh z naší pravé strany přeletěl našeho brankáře, který se dostal do kontaktu se spoluhráčem a nekrytý hráč na zadní tyči zavěsil. Byla to 86. minuta, domácí převzali zápas a do konce ještě trefili dvě břevna a málem tak potrestali naši údržbovou hru.

Zápas od začátku vypadal až moc jednoduše a zřejmě ho rozhodl úvodní gól druhého poločasu, který nás dostal do bezpečného vedení. Domácí začali výrazněji hrát až na konci, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto. Jsou to naše další tři uhrané body do tabulky, kde se body rozpočítaly takovým způsobem, že případným bodováním v posledním zápase v Jeseníku a pro nás příznivými výsledky ostatních týmů kolem se můžeme ještě o něco posunout výše. K tomu bude zapotřebí, aby hráči zůstali zdraví a pohromadě  bez dalších absencí a podali maximální výkon.

Sokol Zbyslavice vs. TJ Mořkov "A" 2:5 (0:2)

Branky: Kocián J., Kocián M., Strnadel P., Vodolán R., Segeťa L.

Sestava: Rýdel Vl. - Macíček R., Mička J., Segeťa L., Hasalík P.(72.Kučera P.) - Strnadel P., Pop M.(72.Mička Jiří), Vodolán R., Horák J.(80.Bedník R.) - Kocián J., Kocián M.