Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJM A - FK Tísek, muži

29. 10. 2009

Muži konečně vyhráli, když porazili bezzubý Tísek.
Zápas, ve kterém jsme museli naplno bodovat začal naším tlakem. Dostávali jsme se často před branku soupeře ze stran, ale nedokázali z celé řady šancí skórovat. Do dvacáté minuty bylo napočítáno pět velice slušných možností ke vstřelení branky, z toho jedna byla tutová. Jednou se nepovedlo vsítit branku Kociánovi J. a třikrát  Kociánovi M. Tutovku spálil Vodolán, když si neporadil s usměrněním míče mezi tyče z několika metrů. Svoji chybu napravil o dvě minuty později. Dorazil do sítě odražený míč od tyče po akci a spolupráci obou Kociánů. Bohužel jsme ve vedení nebyli dlouho. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Útočník hostí prošel s míčem z naší pravé strany, protáhl se kolem obránce a z úhlu nedal kvalitním obstřelením našemu brankáři šanci.  Přišla desetiminutovka, kdy se náš tým hledal a dal soupeři možnost k aktivnější hře na naší polovině. Naštěstí jsme se z tohoto „stavu“ brzy dostali a měli ještě dvě další šance ke skórování . Nejprve  nedokázal v 41.minutě KociánJ. prostřelit brankáře tváří v tvář a o tři minuty později napálil odražený míč Pop M. jeho střelu brankář vyrazil na roh a poločas tak skončil nerozhodně.

Naštěstí hned v úvodu druhého poločasu jsme dokázali skórovat Strnadlem, který zúročil přihrávku Kociána M. z pravé strany po probití se po brankové čáře. Akci předcházela efektní a hlavně přesná patička nestora Hasalíka, který tak nečekaně Kociána M. uvolnil.  Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich sice ojedinělé, ale o to nebezpečnější akce, nevyužili. My se snažili o zvýšení náskoku a v 58. minutě tomu měl blízko Strnadel po přihrávce Popa M. Jeho střela zleva šla bohužel nad. Tři minuty před koncem hrací doby se přece jen trefil po obtočení se v šestnáctce Kocián M. a vzal hostům šanci na vyrovnání. Ještě v devadesáté minutě měl možnost dát svůj druhý gól Strnadel, ale svoji gólovkou pohrdl.

Důležité utkání jsme zvládli a hlavně opět po dlouhé době vyhráli na domácím hřišti. Hráči tentokrát dokázali krom deseti minut po obdržené brance pracovat celé utkání a soupeře pouštěli jen ojediněle  do nebezpečných akcí. Nebudeme toto utkání přeceňovat, protože soupeř určitě neprověřil dostatečně naše schopnosti. Musíme se snažit o potvrzení vítězství v neděli ve Zbyslavicích a doladit bodově podzimní část. V dnešním zápase nastoupili do základu tři dorostenci (Pop M., Galia M., Bendík R.) a určitě ukázali, kam by se měl mořkovský fotbal ubírat. Svoji premiéru za muže si odehrál v závěru zápasu dorostenec Macháč M..

TJ Mořkov "A" vs. FK Tísek 3:1 (1:1)

Branky: 22.Vodolán R., 48.Strnadel P., 87.Kocián M.

Sestava: Bedník R. - Janíček T., Mička J., Segeťa L., Galia M. - Strnadel P., Pop M., Vodolán R.(Macíček R.), Hasalík P.(Pobořil M.) - Kocián J.(Macháč M.), Kocián M.