Jdi na obsah Jdi na menu

TJM B - TJ Lubina, muži

13. 10. 2009
I přes drtivý tlak soupeře zůstaly všechny body doma.
Proti soupeři, který výsledky a předváděnou hrou vzbuzoval respekt, jsme nastoupili se změnou v brance. Chytal Vojta Vereš a nutno říct, že nás především v I.poločas podržel. Ke změnám došlo též v záložní řadě.

Zápas začal samostatným únikem Jiřího Mičky (který se vrátil na své místo v útoku), byl faulován, ale rozhodčí nevytáhl ani žlutou kartu. To byla po dlouhou dobu naše jediná akce, která mohla ohrozit výtečného soupeře. Lubina hrála kombinačně po zemi, zapojovali se i krajní obránci a nám tento způsob hry dělal značné problémy. Hosté mohli skórovat v 18.min., ale netrefili branku. O tři minuty později fantasticky zasáhl Vereš při další tutovce hostí. Přesto jsme se ve 28.min. ujali vedení, když z rohového kopu hlavičkoval J.Pítr a míč dorazil do branky J.Mička - 1:0. Hosty branka nezlomila,  během prvního poločasu si vypracovali další tutovku, ale střelba byla jejich velkou slabinou.

Prvních 15 minut druhého poločasu jsme byli pod drtivým tlakem hostí, kteří nás doslova přikovali k naší šestnáctce, ale v koncovce byli absolutně neškodní, k čemuž přispěla i naše zlepšená defenzíva podepřená nesmírnou bojovností. Pomalu jsme se z tlaku vymotávali, pomohlo i střídání, kdy se na hřišti objevil Petr Vybíral a svým pohybem a přihrávkou dovedl zvednout naši hru. Přesto mohli hosté skórovat v 59.minutě, ale trestný kop ze slibné vzdálenosti zahodili. Nejkrásnější akce zápasu přišla v 69.min. To si J.Pítr v šestnáctce nádherně položil gólmana hostí na jednu stranu, obránce na stranu druhou a pak s přehledem....minul prázdnou branku. Neuvěřitelné! Hra se pomalu vyrovnala, několikrát jsme zaútočili do odkryté obrany Lubiny, která se stále tlačila dopředu, ale nikdy jsme nezvolili řešení, které by přineslo úspěch. A tak jsme se dále obávali o výsledek i pro to, že v 88.min. kopali hosté po dalším nepřesném výroku sudího trestný kop z 16 metrů, ale naložili s ním prachbídně. A přišel zákonitý trest. Po dlouhém pasu Vybírala se  k míči dostal J.Mička a přehodil vybíhajícího gólmana - 2:0.

V zápase, který přinesl nesmlouvaný boj o každý míč, plno emocí, jsme nakonec získali proti výbornému soupeři všechny body. Zasloužil se o to celý tým, přesto bych vyzdvihl Vereše v brance, který svými zákroky přiváděl hosty k zoufalství, Šiguta, jehož razantní a důrazný styl hry je velice platný, střelce Mičku, kterého soupeři několikrát nevybíravě faulovali, ale též J.Kučera, který, třebaže hrál pouze 20 min. absolutně splnil to, co po něm trenér chtěl.

TJ Mořkov "B" vs. TJ Lubina 2:0 (1:0)

Branky: 2x Mička Jiří

Sestava: Vereš V. - Kyselý J., Šigut D., Berousek R., Strnadel M. - Mička R., Macháň D.(65.Vybíral), Kunc J., Kučera P.(87.Černoch P.) - Mička J., Pítr J.(70.Kučera J.)