Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení zimní přípravy dorostu

10. 4. 2009

10.4.2009               Hodnocení zimní přípravy dorostu

 Zimní příprava začala už 3.12.2008, její hlavní část od 7.1.2009 a skončila posledním tréninkem před mistrovským utkáním na Starém Jičíně 10.4.2009. Na začátku přípravy bylo v kádru patnáct dorostenců , kteří měli být doplňováni až třemi žáky. Nakonec se do tréninku zapojilo pouze třináct hráčů dorostu a dva žáci. S fotbalem v dorosteneckém věku zřejmě skončili  Kostolanský Tomáš a Bella Jakub. Je to škoda. Na hostování se povedlo přivést začátkem března Nguyena Martina z Kunína.   Na jarní část tedy máme k dispozici 14 hráčů plus žáci.

 Mimo původní připravený plán proběhlo i třídenní soustředění v Trojanovicích . Pět hráčů odtrénovalo celé soustředění s muži a dalších šest mělo svůj vlastní program.  Sedm dorostenců se potom různě zapojovalo do přípravných zápasů mužů na turnaji v Novém Jičíně. (Erle, Bendík, Janíček, Kučera, Pop M., Galia, Nguyen) 

 Bylo odtrénováno celkem 36 tréninkových jednotek (nejsou započítány fotbálkové prosincové tréninky), odehrán jeden přípravný zápas v hale (Nový Jičín 10:9) a dva přípravné zápasy na umělé trávě v Rožnově (Veřovice 3:0, FK Hodslavice (muži) 4:0 ).  Střelci branek rožnovských přípravných zápasů Janíček 2x, Erle2x,Pop M.,Černoch, Macháč .

 Počet hráčů na tréninku  byl v průměru mezi 8 a 9 a ovlivňovala ho zmíněná účast některých na zimním mužském turnaji, díky kterému museli své tréninky vynechávat, ale zápasy za muže jim určitě daly víc .   Nejvíce dorosteneckých tréninkových jednotek a zápasů mají v součtu  Pop M. a   Macháč, a to 33 a dále Bendík 30, Kučera 28, Černoch a Galia 27, Erle 26, Kunz 22, Kutňák 21, Rýc a Hajný 19, Kunc 16, Pop O.(žák) a Kuba(žák) 10, Nguyen 9, Janíček 8, Sopuch (žák) 1.  K tomu můžeme připočíst zápasy až sedmi hráčů za muže, několik tréninků, které s nimi absolvovali během zimy a čtyři tréninkové jednotky navíc oproti dorostencům na soustředění, kde někteří trénovali s  A týmem – přesná čísla ale nemám tak je nezapočítávám.  Každý hráč si může dopočítat sám a pořadí si upravit)).

 Celkově byla zimní příprava o něco tvrdší než loni  a hlavně se trochu zlepšil přístup samotných  hráčů. Výsledky přípravných zápasů byly uspokojivé, ale ne bez chyb. K větší spokojenosti  chyběl jeden, spíše dva přípravné zápasy navíc a o pár lidí více na trénincích.  Těší , že jen tři tréninky byly odtrénovány v tělocvičně a díky příznivému počasí všechny ostatní na umělce pod světly a za brankou na trávě.  Je to určitě plus.  Pět tréninků bylo během zimní přípravy zrušeno kvůli počasí nebo nízké účasti.

Děkuji hráčům za přístup a svým kolegům za spolupráci.

Uvidíme jak to klukům půjde v mistrovských zápasech . Jsem přesvědčen že mají na to hrát o čelo tabulky a dávat radost divákům a sobě.