Jdi na obsah Jdi na menu
 


AFC Veřovice - TJM, muži

15. 6. 2009

Ani poločasové vedení 1:2 nakonec nestačilo a Veřovicím jsme podlehli.
Derby mělo od začátku trochu překvapivý úvod. Více se hrálo na polovině domácích a hned ve čtvrté minutě se mohl po dlouhém autu Strnadla a přiklepnutí Kociána M. prosadit z dobré šance Segeťa. Jeho prudká střela z deseti metrů šla po zemi vedle levé tyče. Nepřesností a chyb Veřovic jsme dokázali využít po rohu. Prudký míč nacentroval Segeťa a Mička J. nás poslal hlavou do vedení. Domácí viditelně přidali a hlavně jejich levá strana nám dělala problémy. Vyrovnání přišlo z této strany už po dvou minutách. Útok po této straně a přihrávku do vápna usměrnil útočník do sítě. My jsme dále makali a dostávali se k brance soupeře. Jednu z šancí vyřešil nebezpečnou střelou z voleje Segeťa. Ve 26.minutě se nám naše hra vyplatila po jednom z trestných kopů. Zleva poslal před branku vysoký přetažený míč Strnadel a dobře naběhnutý Kocián M. hlavou přeloboval brankáře do protějšího rohu branky. Domácí ještě přidali a spálili několik dobrých šancí. Výsledek jsme do poločasu ubránili, ale stálo nás to hodně sil.

To se projevilo v poločase druhém, kdy nás Veřovice zavřely na anši polovinu, zapnuly na vyšší rychlostní stupeň a snažili se o vyrovnání. To přišlo v 53.minutě po jednom útoku zprava a centru na zadní tyč. Útočník dostal jen minimum prostoru, ale přesto dokázal míč trefit z voleje tak, že ten po odrazu od země překonal našeho brankáře a skončil v síti. Další branku přidali o pár minut později. Po našem nevydařeném rohu se hráč Veřovic prohnal volným středem hřiště a obstřelil brankáře. Z naší strany stojí za zmínku podařená střela Hasalíka z úhlu po dalším rohu, kterou brankář domácích s menšími problémy kryl. Obě zbývající branky padly opět po akcích zprava. Čtvrtá byla zakončena krásně přes hlavu do horního rohu branky a pátá po průniku snad pěti hráčů z jedné k tyči. To byla 70.minuta a zápas se potom už jen dohrával. Ještě jsme mohli sice snížit po akcích a gólovkách obou Kociánů, ale stav zůstal nezměněný.

Zápas se rozhodnul ve druhém poločase díky mnohem lepší kondiční vybavenosti domácích hráčů. Nás stál první poločas a to abychom v něm s Veřovicemi drželi krok velké množství sil. Ty potom viditelně chyběly a začaly se zákonitě objevovat chyby a nepřesnosti v přihrávkách, prohrané osobní souboje atd. Domácí nás prostě ve druhé části zápasu dokonale fotbalově přejeli. Nezbývá než pogratulovat k postupu.

AFC Veřovice vs. TJ Mořkov 5:2 (1:2)

17.min. - 0:1 Mička Jan
19.min. - 1:1
26.min. - 1:2 Kocián Miroslav
36.min. - ŽK Vodolán Radek
39.min. - ŽK Mička Jan
53.min. - 2:2
58.min. - 3:2
68.min. - 4:2
70.min. - 5:2

Sestava:
Urban M. - Hasalík P., Vybíral P., Mička J., Macíček R. - Pobořil M.(72.Horák J.), Vodolán R.(64.Černoch P.), Segeťa L., Strnadel P.(72.Kučera P.) - Kocián M., Kocián J.

Připraven byl Vahalík M.